שעות נוספות

אם עובד או עובדת עובדים 6 ימים בשבוע ומועסקים מעל 8 שעות ביום, או עובדים 5 ימים בשבוע ומועסקים מעל 8.6 שעות ביום, מגיעות להם שעות נוספות. את השעות הנוספות לא ניתן לקזז או להעביר ליום אחר. למשל, אם יום אחד עבדת 12 שעות וביום השני 5 שעות, מגיע לך התשלום על שעות נוספות רק עבור היום הראשון.

אם עבדת יותר מ-42 שעות בשבוע (אורך קבוע של שבוע עבודה), למשל, 6 ימים, כל אחד 8 שעות, מגיע לך תשלום על כל שעה נוספת מעל 42 השעות השבועיות, גם אם בכל יום בנפרד לא עבדת יותר מ-8 שעות.

במידה ומדובר בהעסקה במשרה חלקית, כל שעה נוספת מעל כמות השעות המקובלת תתוגמל לפי תעריף שעה רגילה.

על כל יום עבודה שנמשך 6 שעות ויותר, מגיעה לעובד או לעובדת הפסקה של מינימום 45 דקות, כשניתן לחלק אותה לשתיים: הפסקה רצופה של 30 דקות ועוד 15 דקות שלא חייבות להיות ברציפות. אין המעסיק חייב לשלם לעובד את זמן ההפסקה ומאחר והיא לא נחשבת לזמן עבודה, העובד או העובדת רשאים לצאת ממקום העבודה ולהתנהל בזמן הזה כרצונם. עם זאת, חשוב לזכור שאם העובד בוחר להישאר בזמן ההפסקה במקום עבודתו, גם אם הוא לא עובד, אלא עושה דברים אחרים, אבל ניתן להזעיק אותו במהלכה, אסור למעסיק לקזז את זמני ההפסקה מהשכר החודשי.

תשלום שעות נוספות תלוי ברישום מדויק של שעות העבודה. קשה מאד לקבל תשלום על שעות נוספות אם אין הוכחה מוחשית למספר שעות עבודה בכל יום.

ישנם תפקידים בהם יש פטור משעות נוספות, בדרך כלל אלה תפקידים שלא מאפשרים פיקוח על שעות העבודה. למשל, תפקידי ניהול או משרות שדורשות מהעובד מידה של אמון אישי. כמובן, הכוונה במקרים כאלה היא לתשלום שכר גבוה.

תשלום עבור שעות נוספות:

עבור שעתיים נוספות ראשונות – 125% מהשכר הרגיל

עבור כל שעה נוספת אחריהן – 150% מהשכר הרגיל

עבודה בשבת/חג

יום מנוחה שבועי כולל 36 שעות רצופות. לכל מי שעובד 5 ימים בשבוע, עבודה ביום שישי נחשבת כעבודה בשבת ולכן תתוגמל באופן הבא: עבודה השעות הרגילות בשבת 150% ועבור השעתיים הנוספות הראשונות 175% ועבור יתר השעות 200%.

שעות נוספות ושכר גלובלי

לפי חוק הגנת הזכר, אסור תשלום שכר גלובלי מאחר וחשוב לוודא שהעובדים אכן מקבלים גמול שעות נוספות. עם זאת, קיימת אפשרות שהוכרה בעבר על ידי בית הדין לענייני עבודה, שיש אפשרות לכלול בחוזה אישי תוספת שעות נוספות למשרה גלובלית, כמובן בתנאי שיש ביטוי הוגן לשעות הנוספות אותן צפויים העובד או העובדת לעבוד.